Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Utworzono dnia 20.11.2023

Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0

Biblioteka Publiczna w Grabkowie w bieżącym roku znalazła się w gronie instytucji, które zostały objęte dofinansowaniem w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025” Priorytet 1 - Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny  dostęp do nowości wydawniczych. Jego celem jest wsparcie oraz rozwój czytelnictwa w Polsce, poprawa atrakcyjności bibliotek w lokalnych środowiskach. Dzięki niemu czytelnicy mają dostęp do wszelkich formatów książek i korzystają z udoskonalonej, poszerzonej bibliotecznej oferty.

 Na zakup nowości wydawniczych nasza biblioteka otrzymała w tym roku dofinansowanie w kwocie 3500 zł.

Nowości można śledzić w katalogu on–line na stronie biblioteki.

czytaj dalej na temat: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Utworzono dnia 09.11.2023

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto będące znakomitą okazją do spotkania z dziećmi. Bajki bawią, rozwijają wyobraźnię i wzbogacają słownictwo. Dzieci z NSP „Galileo” w Nakonowie wykazały się świetną znajomością bajkowych bohaterów. Przy okazji tej wizyty  mogły wypożyczyć swoje  ulubione baśnie i inne książeczki z bogatego księgozbioru dziecięcego.

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Kampania "Mała książka-wielki człowiek"

Utworzono dnia 08.11.2023

 

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców i ma na celu zachęcanie do wspólnego czytania i regularnego odwiedzania biblioteki przez całe rodziny.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę  otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej: książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Częste wizyty w bibliotece pozwalają dziecku podejmować pierwsze, własne wybory i kształtują nawyk czytania i pogłębiania wiedzy.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj dalej na temat: Kampania "Mała książka-wielki człowiek"

Akcja Biblioteka Przyjazna Dzieciom

Utworzono dnia 02.10.2023

Konkurs czytelniczy "Czy znasz tę baśń ?"

Utworzono dnia 15.05.2023

W konkursie czytelniczym "Czy znasz tę baśń ?" brali udział uczniowie klasy 2 ze SP w Grabkowie. Pytania konkursowe dotyczyły  popularnych  baśni H.CH. Andersena oraz Braci Grimm, Najwiekszą liczbę punktów zdobyła Maja Sobocińska oraz Alicja Pietrzak. Gratulujemy laureatkom !

czytaj dalej na temat: Konkurs czytelniczy "Czy znasz tę baśń ?"

Nowości

Utworzono dnia 15.05.2023

Tydzień Bibliotek i wizyta przedszkolaków

Utworzono dnia 15.05.2023

Z okazji Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece pojawili się mili goście z przedszkoli w Grabkowie oraz w Więsławicach. Dzieci zdobyły nieco informacji o samej bibliotece jak również o tym, jak  postępować z wypożyczoną książką.  Mali czytelnicy z zainteresowaniem i radością buszowali wśród dziecięcego księgozbioru. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał książeczkę. Biblioteka to miejsce, w którym można dobrze się bawić i przyjemnie spędzić czas. Serdecznie zapraszamy dzieci  wraz z rodzicami!

czytaj dalej na temat: Tydzień Bibliotek i wizyta przedszkolaków

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Utworzono dnia 24.04.2023

Światowy Dzień Książki  przypadający 23 kwietnia to wyjątkowe święto dla czytelników na całym świecie, obchodzone w ponad 100 krajach. Razem z czytelnikami świętują autorzy, ilustratorzy i wydawcy książek. Z tej okazji dzieci z  klasy 0  ze SP w Grabkowie wraz z wychowawcą odwiedziły bibliotekę. Tu miały okazję poznać ciekawe, nietypowe i pięknie ilustrowane pozycje z naszego księgozbioru. Na koniec młodzi, przyszli czytelnicy zostali obdarowani zakładkami oraz książeczkami.

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Świąteczne życzenia

Utworzono dnia 06.04.2023

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Utworzono dnia 03.04.2023

W kalendarzu 2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i urodziny Hansa Christiana Andersena. W tym roku hasło przewodnie brzmi „Jestem książką, przeczytaj mnie”. Z tej właśnie okazji biblioteka gościła w swoich progach dzieci z klas 1-3 ze NSP z Nakonowa. Młodzi miłośnicy książek są zawsze mile widziani. Zapraszamy !

 

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Godziny otwarcia:

poniedziałek - 7.00 -16.00 

wtorek - 7.00 - 8.00, 14.00  - 16.30

środa - 7.00 -16.30

czwartek - 7.00 - 16.00

piątek - 7.00 - 8.10, 13.10 - 16.00

sobota - 8.00 - 13.00

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 8

W tym miesiącu: 13

W poprzednim miesiącu: 58

Wszystkich: 6119